www.Africa-Holiday.com  ::    travel & photo - www.vladivlad.com
 HLAVNÁ STRÁNKA 
 Všeobecné údaje   Cestovanie   Štúdium   Aborigenee   Didgeridoo   Sydney 
ŠTÚDIUM
Prečo študovať
Prečo Austrália
Ako na to
Víza
Info o štúdiách


  Štúdium


  Informácie o štúdiách

  Informácie o štúdiách Vám môžu podať Patrick, Michal a Markéta. V Sydney v Austrálii žijú spočitane dokopy 15 rokov. Majú záber na univerzity vo všetkých mestách v Austrálii.
  Môžete ich nájsť na www.australiaonline.cz pomáhajú Čechoslovákom so všetkým čo sa štúdia, víz, ubytovania a práce týka. Čo teda môžete očakávať? Citujem "Chceli by sme Vám podať neskreslené informácie o tom, aká vlastne Austrália je, čo sa tu dá vyštudovať, koľko sa tu dá zarobiť, čo sa tu dá vidieť a pod."

  Austrália je krajinou, ktorá dodnes prijíma imigrantov z rôznych štátov sveta. Asi niet divu pretože kontinent s rozlohou asi ako Európa a s počtom obyvateľov podobným ako bývalé Československo, predsa len nejaké miesto ešte má. V Sydney, najväčšom meste Austrálie, je momentálne odhadom okolo 4000 českých a slovenských študentov. Skutočne Austrália a hlavne Sydney, sú veľmi populárnym cieľom "BACKPAKERS" teda cestovateľov a hlavne študentov.
  Mnoho ľudí práve tieto dve veci celkom úspešne spája dohromady. Hlavným dôvodom je iste fakt, že popri štúdiu získate legálne pracovné povolenie s obmedzením na 20 hodin týždenne. Dokonca v období prázdnin nie je táto pracovná doba obmedzená. Vďaka tomu si taktiež vačšina študentov zarobí na svoje náklady späť a niektorí si privezú aj niečo domov. Všetko záleží iba na vás ako si to zorganizujete.

  Ako teda všeobecne vyzerá taký výlet jedného študenta? Väčšinou všetko začína jazykovou školou, ktorú si vyberiete ešte z domova. Na základe toho sú potom študentom taktiež udelené študentské víza. Po skončení štúdia jazyka má študent nárok na 4 týždne prázdnin. Potom sa musí vrátiť do školy, aby si zachoval štatút študenta a mohol predĺžiť znovu študentské víza. Pokiaľ Vás štúdium omrzí a chcete sa venovať viac cestovaniu, môžete si zmeniť víza na turistické s platnosťou 3 mesiace - a potom už len cestovať.

  Austrália ponúka mnoho rôznych možností ku štúdiu a poznaniu a je len treba o nich vedieť a správne ich využiť.

    Austrália
ANKETA
   Čo iné by ste privítali na
    týchto stránkach?
  
  

Za pravdivosť informácii na týchto stránkach neručíme.
Copyright © 2001- www.KLOKANY.sk - B-Art
Všetky práva vyhradené.