www.Africa-Holiday.com  ::    travel & photo - www.vladivlad.com
 HLAVNÁ STRÁNKA 
 Všeobecné údaje   Cestovanie   Štúdium   Aborigenee   Didgeridoo   Sydney 
ŠTÚDIUM
Prečo študovať
Prečo Austrália
Ako na to
Víza
Info o štúdiách


  Štúdium


  Prečo študovať

  Štúdium v zahraničí je jednou z najlepších vecí akú môže mladý človek urobiť. Spája totiž cestovanie, spoznávanie kultúr, nových ľudí a vzdelávanie v jednom. Samozrejme v dnešnej dobe sú široké možnosti čo sa týka výberu krajín. Austrália je super, najmä čo sa týka mentality ľudí, tolerancie, kultúry, klímy.
  V Austrálii máte možnosť spoznať úplne inú krajinu, pozorovať cudzie rastliny, alebo vidieť odlišných predstaviteľov z ríše zvierat či hmyzu. Máte šancu pochopiť iné myslenie, a to nielen austrálčanov, ale aj myslenie mnohých iných krajín, keďže v Austrálii žije veľa zahraničných študentov z celého sveta. Taktiež to je mladá krajina tvorená prisťahovalcami.
  a samozrejmosťou štúdia v nej je - osvojenie si anglického jazyka.
  Avšak - je tu jedna podmienka, ktorú musí splniť každý kto chce zažiť vyššie napísané riadky.
  Život v Austrálii, ale aj v iných krajinách nie je o spájaní sa do rôznych slovenských či československých komunít a stretávanie sa spolu. Tí čo tak robia nepochopili na čo tam šli a načo môžu využiť celý potenciál krajiny. Unikne im mnoho vecí. Veď do Austrálie nejdete hľadať slovenskú komunitu, kultúru a všetko čo je s ňou spojené. Objavujte komunitu austrálsku a aborigeencov. Inak to je stratený čas. To je to isté ako štúdium na škole. Je rozdiel študovať a študovať. Niektorí ľudia študujú na škole, no v podstate si z nej nič neodniesli. Iní v škole zíkali mnoho. Preto nechápem ľudí, ktorí idú do zahraničia a uzavrú sa do slovenských komunít, s ktorými hovoria po slovensky a chodia spolu na pivo.
  A ak si spočítate koľko za školu a pobyt zaplatíte, tak prehajdákať povedzme 250.000 Sk nie je málo a ani umenie. "Iba študovať" môžete aj tu na Slovensku, či v Čechách.
  Radšej zoberte so sebou austrálčanov, ktorí vám ukážu ozajstný austrálsky život, rôzne super neturistické a nekomerčné miesta a zákutia. Vtedy to všetko pochopíte - respektíve nepochopíte, taká je to krása a tak sú odlišní. ;]]
  Tým všetkým som nechcel povedať, že sa ako Slováci či Česi nemáte stretávať, samozrejme sa stretávajte a bavte veď o tom Austrália je , ale pamätajte na jedno : ŽITE S AUTRÁLIOU.

    Austrália
ANKETA
   Čo iné by ste privítali na
    týchto stránkach?
  
  

Za pravdivosť informácii na týchto stránkach neručíme.
Copyright © 2001- www.KLOKANY.sk - B-Art
Všetky práva vyhradené.